Czy nadmiar maty grzewczej można ułożyć na ścianie pod płytkami? Tak! Jest to często praktykowane w małych pomieszczeniach z dużą stałą zabudową na podłodze, gdzie powierzchnia grzewcza podłogi jest za mała aby ogrzać pomieszczenie lub w przypadku gdy kupiliśmy za długi produkt. W przypadku gdy mamy odsłonięte lub niezabudowane ściany wykonuje się w nich ogrzewanie ścienne.
Czy matę grzewczą można skrócić?
Nigdy, w żadnym wypadku nie wolno skracać mat grzewczych! Maty grzewcze zbudowane są z kabli grzewczych o stałej oporności, ich skrócenie spowoduje uszkodzenie a nawet przepalenie się.
Co zrobić gdy mata grzewcza jest za długa?
- Jeżeli produkt jest oryginalnie zapakowany a czas zwrotu nie minął możesz odesłać produkt do sklepu w którym był dokonany zakup i wymienić go na odpowiedni.
- Nie instaluj nadmiaru maty grzewczej pod wanną lub brodzikiem. Maty grzewcze takie jak nVent RAYCHEM Quicknet-160 można natomiast instalować pod prysznicem typu walk-in.
- Nadmiar maty grzewczej można zainstalować w ścianie pod płytkami pod warunkiem że będzie to ściana „odsłonięta”. UWAGA! Nie instaluj maty grzewczej w ścianie która będzie zasłonięta pralką, meblami lub inną zabudową.
- Dobrym pomysłem jest wykorzystanie nadmiaru maty grzewczej do suszenia ręczników.
Jaka mata grzewcza na ścianę?
Odpowiedni będzie model QuickNet-160 o mocy grzewczej 160 W/m². Jest to ta sama mata grzewcza co montujemy pod płytkami w łazience.
Jak zamontować matę grzewczą w ścianie?

- Nie zginaj kabla grzewczego w mocny kąt 90°! Zrób to łagodnym łukiem.
- Zazwyczaj minimalny promień gięcia kabla to jego średnica x 6.
- Podkuj w tym miejscu więcej ściany aby zwiększyć łuk gięcia kabla grzewczego.
- Dokładnie wypełnij to miejsce klejem nie pozostawiając „poduszki powietrznej”

